Kategoriler

Dijital Medya

Sosyal medya hesap yönetimi günümüzde oldukça popüler ve profesyonellik isteyen bir meslek haline geldi. Artık biliyoruz ki sosyal medyayı yönetmek; hedef kitleye ve potansiyel müşterilere ulaşmak, marka bilinirliği ve bağımlılığı yaratmak, müşteri memnuniyetini sağlamak açısından önemli bir pazarlama aracı.  Bu pazarlama aracını iyi kullanmak nasıl bir markayı başarıya götürmekteyse, kötü kullanmak ya da hiç kullanmamak da bir o kadar başarısızlığa götürebilmektedir. 

Bir markanın, ürün ve hizmetlerine karşı algı oluşturarak mevcut ve potansiyel müşterilerinin algısını yönetmesi; “arama motorlarında üst sıralara yükselmesi ve markalaşması” adına önemli bir adımdır. Bunu yapabilmek için de; etkili ve özgün içerikler ile doğru tanıtım gerekmektedir. Tanıtım için sosyal medya hesapları olmazsa olmazlar arasında yer alırken, bu hesapları şirket bünyesinde profesyonel olarak yönetecek kişilerden ya da bu yönetimi yapacak sosyal medya ajanslarından yararlanmak, algı yaratan anahtar kelimeler seçmek; önem teşkil etmektedir.

Sosyal medya, müşterilerle birebir diyalog kurmanın yolunu açmaktadır ve müşteri ilişkileri yönetiminin yerini diyalog yönetimi almaktadır. Böylece hedef kitleden, takipçilerden doğrudan geri dönüş almak, alınan dönüşlere göre analiz yapmak, onların ihtiyaçlarına ve beklentilerine yönelik hamleler yaparak müşteri sadakatini sağlamak mümkün hale gelmektedir.

Dijital Medya
X